POMYSŁ NA DZIŚ

BAJKOWY STWÓR

Zachęcam do wykonania pracy plastycznej w technice fotomontażu:

Materiały potrzebne do wykonania prac:
– gazety

– kartka papieru

– klej

– nożyczki

– kredki

Instrukcja wykonania:

1. Wytnij z makulatury ciekawe fotografie (ludzi, zwierząt, roślin, przedmiotów).

2. Rozłóż przed sobą wycięte elementy i zastanów się, które z nich wykorzystałabyś/wykorzystałbyś do stworzenia wymyślonego przez siebie „bajkowego stwora”. Na taki fotomontaż mogą składać się np. zdjęcia głowy zwierzęcia, ręce człowieka, nogi stołu, jak również drzwiczki szafy.

3. Wybrane elementy ułóż na kartce papieru, a następnie przyklej.

4. Obmyśl bajkową scenkę dla nowo powstałego bohatera i dorysuj tło kredkami.

5. Jeżeli spodobała się Tobie ta zabawa i chciałabyś/chciałbyś stworzyć kilka prac w technice fotomontażu, pomyśl nad stworzeniem książki przedstawiającej historię „bajkowego stwora”. Możesz oczywiście uzupełnić powstałe prace o tekst, ale nie jest to konieczne. Jeśli chcesz opowiedzieć wymyśloną przez siebie bajkę wyłącznie za pomocą prac wizualnych, będzie to wówczas książka obrazkowa. W obydwu przypadkach warto zaprojektować okładkę z danymi autora (czyli Waszym imieniem i nazwiskiem), datą i miejscem powstania. To może być wspaniała pamiątka Waszych artystycznych umiejętności, którą po latach będziecie wspominać z uśmiechem.

Wszystkie chwyty dozwolone! Powodzenia i znakomitej zabawy przy tworzeniu „bajkowych stworów”!!!
Jestem ciekawa Waszych twórczych pomysłów. Zapraszam do podzielenia się zdjęciami prac, wysyłając je na adres e-mail: abacmaga@mdkpruszkow.pl

Przeczytaj także:

KRĘCIOŁY

W związku z organizowanym w dniu 06.06.2024 wydarzeniem plenerowym KRĘCIOŁY, ...

Czytaj dalej...
Skip to content