Edukacja plastyczna

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

PLASTYKA

Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku  7 – 26 lat (studentów).
Nasze koło plastyczne bierze udział w licznych konkursach, prezentacjach. Przygotowujemy do egzaminów na ASP oraz innych szkół i uczelni plastycznych. Profesjonalne i wysoce zawodowe prowadzenie zajęć plastycznych we wszystkich dziedzinach sztuk plastycznych i dla wszystkich grup wiekowych z zakresu szkoły podstawowej, gimnazjum, liceów ogólnokształcących, studiów.
Nauczanie i warsztaty obejmują wszystkie dziedziny sztuki warsztatowej, czysto artystycznej min. : malarstwo, rzeźba, rysunek grafika, tkanina oraz nowe formy wypowiedzi jak np. instalacje, performance. Prowadzenie zajęć z pełnym przygotowaniem do egzaminów o profilu artystycznym. Udzielanie porad, konsultacji, korekt i sprawdzianów, pomoc w decyzyjności czy też ostatecznym wyborze zawodu artysty. Możliwości organizowania plenerów, wystaw i prezentacji. Nauka samooceny, zdrowego samodzielnego opiniowania czy innych wartościujących ocen. Na bazie wstępnej wiedzy z dziedziny kultury mądra ocena i krytyka prac kolegów oraz mistrzów. Porady w dziedzinie literatury zawodowej: książki, albumy, slajdy, programy i adresy stron internetowych. W zakresie podstawowych technik, pełny dostęp do materiałów plastycznych. Realizacja licznych konkursów i zadań min. jubileuszowych.
W ramach zajęć plastycznych odbywa się całoroczny konkurs plastyczny, “Nagroda miesiąca” oraz “Grand prix” z nagrodami.
 
GRUPY:
I grupa ( poniedziałek):  14:00  –  15:30
II grupa (poniedziałek): 15:40 – 17:10
III grupa ( poniedziałek): 17:20 – 18:50
IV grupa (wtorek): 14:00 – 15:30
V grupa (wtorek): 15:40 – 17:10
VI grupa (wtorek): 17:20 – 18:50
VII grupa (środa): 14:00 – 15:30
VIII grupa (czwartek): 14:00 – 15:30
IX grupa (piątek): 9:00 – 10:30
 
 
 RĘKODZIEŁO

Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku  7 – 16 lat

Zajęcia z rękodzieła to nowa forma zajęć stałych placówki. Podczas zajęć będą wykonywane prace artystyczne w rozmaitych technikach oraz przy wykorzystaniu różnego rodzaju materiałów, co stanowi dodatkowy stymulator rozwoju wyobraźni oraz kreatywności. Uczestnicy w zależności od tematu zajęć rysują, malują, lepią, wyklejają, czy konstruują elementy ozdobne. Inspiracją do prac powstałych na zajęciach jest twórczość artystów z całego świata, która jest omawiana. Podopieczni poszerzają swoje słownictwo o szereg pojęć z zakresu sztuk pięknych. Poznają możliwości wykorzystania rozmaitych technik plastycznych i graficznych w pracach rękodzielniczych oraz zdobywają wiedzę z zakresu sposobu łączenia w celu stworzenia oryginalnej pracy. Aktywne uczestnictwo w proponowanych działaniach artystycznych rozwija sprawność manualną, wyobraźnię przestrzenną, myślenie abstrakcyjne, zaciekawienie sztuką, działaniami plastycznymi, technicznymi i rękodzielniczymi oraz umiejętność stosowania rozwiązań nieopartych na schematach. Uczy przekształcać fantazyjne pomysły na oryginalne wytwory. Kształtuje poczucie estetyki i dobrego smaku. Uczy cierpliwości i staranności, ale przede wszystkim daję dużo radości oraz satysfakcji z pracy twórczej. 

GRUPY:

I grupa (środa): 17:30 – 19:00
II grupa (czwartek): 17:30 – 19:00
 
WZORNICTWO

Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku  10 – 20 lat

Podczas zajęć uczestnicy wykonując praktyczne zadania artystyczne będą zapoznawać się z etapami procesu powstawania wzorów. Program zakłada tworzenie prac poprzez przetwarzanie przeróżnych materiałów oraz przedmiotów z zastosowaniem rozmaitych ręcznych technik plastyczno-technicznych, programów graficznych i tabletów piórkowych przy jednoczesnym zgłębianiu wiedzy z zakresu designu, rozmów o sztuce, kreatywnych i nieszablonowych rozwiązaniach w świecie mody oraz architektury wnętrz.  Uczestnictwo w wieloetapowym procesie z zakresu nowoczesnego projektowania ma służyć wydobyciu z każdego potencjału twórczego, rozwojowi kreatywności, wyobraźni, umiejętności manualnych, a także poszerzeniu wiedzy z zakresu nowoczesnego projektowania i sztuki użytkowej.

GRUPY:

I grupa (wtorek): 16:30 – 18:00
II grupa (wtorek): 18:10 – 19:40
Skip to content