POMYSŁ NA DZIŚ

KREATYWNE PIECZĄTKI

Wszystkie przedszkolaki wraz z pomocą dorosłych opiekunów zachęcamy do wykonania kolorowych malunków przy pomocy „Kreatywnych pieczątek”.

Materiały potrzebne do wykonania prac:
– połówki ziemniaków

– kartki

– farby plakatowe (jeśli akurat nie macie ich w domu, możecie je zastąpić gęstym jogurtem lub zwykłym jogurtem naturalnym zagęszczonym mąką ziemniaczaną, który można zabarwić składnikami naturalnymi jak chociażby: sokiem z buraków, a także przyprawami, na przykład sproszkowaną papryką lub kurkumą)

Dodatkowo warto skorzystać, np z:

– patyczków do uszu

– recepturki

– widelca

– ubijaczki do ziemniaków

– folii bąbelkowej

– płatków kosmetycznych

– rolki od papieru toaletowego

Instrukcja wykonania:

Zamocz w farbie lub zabarwionym jogurcie przedmioty wypisane powyżej i odbijaj je na kartkach papieru (najlepiej białych ). Po wyschnięciu prac wytnijcie z nich różnorodne kształty, a następnie przyklejcie na czyste kartki. Stworzony przez Was kolorowy papier w rozmaite wzory możecie też poprzyklejać na słoik, karton po butach, opakowanie po jogurcie, pudełko po herbacie itp. tworząc w ten sposób kolorowe naczynie, wazon lub kufer na skarby. Jeśli macie ochotę, poeksperymentujcie z odbijaniem innych przedmiotów, które przyjdą Wam do głowy. Wszystkie chwyty dozwolone! Powodzenia!!!


Jesteśmy ciekawi Waszych twórczych pomysłów na „Kreatywne pieczątki” i efektów prac, które powstały za ich pomocą. Zapraszamy do podzielenia się zdjęciami prac swoich dzieci, wysyłając je na adres e-mail: abacmaga@mdkpruszkow.pl

Przeczytaj także:
Skip to content