INNOWACJA PEDAGOGICZNA PRACOWNIA KULTURY – SEMINARIUM PODSUMOWUJĄCE

06 czerwca 2023 r. odbędzie się seminarium podsumowujące realizację innowacji pedagogicznej „Pracownia kultury”.

W ramach podsumowania będą wygłoszone dwa referaty:

• referat prof. dr hab. Anny Wiłkomirskiej, prodziekana Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego pt. „Wartości współczesnej młodzieży”.
  • referat dr hab. Jana Rutkowskiego pt. „Czy młodzi ludzie są coraz bardziej nieszczęśliwi?”. Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie koncert ANEW w wykonaniu Neyly Neyh.

Spotkania, wykłady oraz wykładowcy innowacji pedagogicznej „Pracownia kultury”:

7 listopada 2022 r. Inauguracja innowacji. Wykład  dr hab. prof. ucz. Rafała Godonia, dziekana Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego pt. „Czy książce grozi zapomnienie? Uwagi o kulturze lektury”.

20 grudnia 2022 r. Wykład dr hab. Małgorzaty Przanowskiej  pt. „Pytajność kultury”. Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego.

18 stycznia 2023 r. Wykład dr hab. Jana Rutkowskiego pt. „Kultura i antynomie wolności”. Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego.

9 lutego 2023 r. Wykład dr hab. Piotra Zańko pt. „Pedagogie oporu”. Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego.

23 marca 2023 r. Wykład Prof. dr hab. Lecha Witkowskiego pt. „Oddech myśli jako wyzwanie edukacyjne (wybuchowe impulsy dla troski o własny rozwój)”. Akademia Pomorska w Słupsku.

18 kwietnia 2023 r. Wykład dr hab., prof. ucz. Adama Fijałkowskiego pt. „Alkohol i młodzież szkolna wiek temu – według Michała Sopoćki”. Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego.

17 maja 2023 r. Wykład prof. dr. hab. Krzysztofa Meissnera pt. „Historia Wszechświata”. Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.