PRZEDŚWIĄTECZNA WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

Zapraszamy uczestników zajęć stałych MDK na wycieczkę do Piotrkowa Trybunalskiego do FABRYKI OZDÓB CHOINKOWYCH SZKŁO DEKOR, na których dzieci ozdobią własną bombkę oraz do MUZEUM MARCEPANU, w którym przygotują własnoręcznie marcepanowy smakołyk.

TERMIN: 17.12.2022 ( sobota ). Wyjazd o godz. 8:00 spod MDK, podstawienie autokaru o g. 7:45

KOSZT wycieczki: 175 zł/ dziecko

Rada Rodziców pokrywa część tej kwoty w wysokości 75 zł na dziecko.

Realny koszt dla rodziców wynosi: 100 zł/ dziecko płatne do dnia 5.12.2022 przelewem na konto Rady Rodziców:

Nr konta: 55 8931 0003 0730 0185 2000 0001. W tytule przelewu prosimy wpisać „Imię i nazwisko dziecka, wycieczka świąteczna „. UWAGA! Rada Rodziców nie wystawia faktur.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

PODPISANE DOKUMENTY należy złożyć w sekretariacie osobiście do dnia 5.12.2022r. :

3. Dowód wpłaty do okazania

Program wycieczki:

PRZEJAZD DO PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO DO FABRYKI OZDÓB CHOINKOWYCH SZKŁO DEKOR:
zwiedzanie zakładu produkcyjnego ozdoby choinkowe, wraz z opowieścią o ich produkcji, m.in. dmuchania kształtów oraz ręcznego zdobienia,

UDZIAŁ W WARSZTATACH RĘKODZIELNICZYCH WYKONANIA WŁASNYCH OZDÓB CHOINKOWYCH, KTÓRE MOŻNA ZABRAĆ ZE SOBĄ JAKO PAMIĄTKĘ Z WYCIECZKI,
czas do dyspozycji uczestników na zakupy w przyfabrycznym sklepie

KRÓTKI SPACER PO PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM Z PRZEWODNIKIEM – m.in. zabudowa rynku, kościół farny,

MUZEUM MARCEPANÓW- SŁODKIE WARSZTATY MARCEPANOWE: uczestnicy warsztatów zapoznają się z dziejami słodyczy, a zwłaszcza z historią marcepanów, popularnego smakołyku pochodzenia wschodniego, dowiedzą się także, kiedy aptekarze produkowali marcepany i czy słodycze mogą być lekarstwem. W części praktycznej własnoręcznie przygotują z naturalnych składników marcepan.

PRZERWA OBIADOWA (zupa, danie główne, napój)

Cena wycieczki zawiera: transport autokarem, opiekę pilota, bilety wstępu, ubezpieczenie oraz obiad.