MAZOWIECKI KONGRES MŁODYCH „WŁĄCZ BEZPIECZNIK”

Projekt „Otwórz oczy i powiedz STOP – bezpieczni w Powiecie Pruszkowskim” w ramach którego organizujemy Mazowiecki Kongres Młodych „ Włącz bezpiecznik”,  zakłada kompleksowe spojrzenie zarówno na zagrożenia i wyzwania, przed którymi stoi współczesna młodzież w dobie gwałtownie zmieniającego się świata, jak i na zjawisko przemocy, w tym cyberprzemocy i jej wpływu na współczesne społeczeństwo. Wszystko to sprawia, że szczególnie istotne są tematy bezpieczeństwa wśród rówieśników. Młodzi ludzie często mają możliwość zetknięcia się z różnego rodzaju substancjami psychoaktywnymi. Dotyczą ich zagrożenia związane z korzystaniem z internetu. Wyzwania powstają często w kontekście zasad współżycia z obcokrajowcami, czy członkami grup mniejszościowych.

Celem Kongresu jest upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w internecie, w czasie imprezy, w codziennych sytuacjach społecznych, na drodze,itp. Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w warsztatach, pokazach, grach (symulator dachowania, alkogogle, narkogogle). Kongres otworzy panel z udziałem ekspertów. Następnie odbędą się równoległe sesje tematyczne dla osób 16- 19 lat oraz ich pedagogów. Ostatnim etapem spotkania będzie World Cafe w czasie którego wypracowane zostaną rekomendacje do pracy z młodzieżą w różnych obszarach dotyczących bezpieczeństwa.

Program_MKM

Aby zgłosić swoje uczestnictwo w Mazowieckim Kongresie Młodych „Włącz bezpiecznik” prosimy aby nauczyciel/ka – opiekun/ka grupy reprezentującej daną szkołę z województwa mazowieckiego wypełnił/a Kartę zgłoszeniową wraz z oświadczeniami (dla każdego/j uczestnika/czki oddzielne).

Karta_zgłoszeniowa_MKM

Oświadczenia_MKM

Skany wypełnionych druków należy wysłać na adres: aplacha@mdkpruszkow.pl i najpóźniej  w dniu Kongresu dostarczyć oryginały druków organizatorom wydarzenia.

Liczba miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu uczestnicy dowiedzą się mailowo lub telefonicznie.

Uczestnictwo w Mazowieckim Kongresie Młodych „Włącz bezpiecznik” jest bezpłatne.

Organizatorzy zwracają uczestnikom i  opiekunom/kom grup koszt dojazdu na Kongres na podstawie przekazanych biletów.

Miejsce realizacji Kongresu:

Młodzieżowy Dom Kultury ul. Kościuszki 41, 05- 800 Pruszków

Pytania prosimy kierować na adres: aplacha@mdkpruszkow.pl lub tel. 22 759 93 80

Działanie odbywa się w ramach projektu „Otwórz oczy i powiedz STOP – bezpieczni w Powiecie Pruszkowskim” dofinansowanego  w 2018 roku z rządowego  „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”

 

 

Przeczytaj także:

KRĘCIOŁY

Przed nami coroczne wydarzenie plenerowe dla dzieci i młodzieży.Dyskutowaliśmy nad ...

Czytaj dalej...
Skip to content