KONCERT „NIEPODLEGŁOŚĆ W KULTURZE”

Szanowni Państwo,

W związku ze zbliżającą się rocznicą Święta Niepodległości 11 listopada, Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie ma przyjemność zaprosić Państwa na obchody tego święta organizowane, przez naszą instytucję. Uroczystość rozpocznie się 11 listopada 2022 r. o godzinie 16:00 w siedzibie MDK przy ul. Kościuszki 41 w Pruszkowie.

W programie:

– projekcja filmu „Ceramika z Pruszkowa” w reżyserii Moniki Witkowskiej (Fundacji Pokolenia Pokoleniom)

– koncert pieśni w wykonaniu uczniów i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Pruszkowie

– koncert pieśni polskich kompozytorów do słów Adama Mickiewicza w wykonaniu Magdaleny Buczek (sopran) i Jakuba Włoszczuka (fortepian):

1. Stanisław Moniuszko „Polna różyczka”

2. Fryderyk Chopin „Precz z moich oczu”

3. Stanisław Niewiadomski „Moja pieszczotka”

4. Henryk Opieński „Kwiecień”

5. Piotr Maszyński „Polały się łzy”

6. Michał Świerzyński „Gdy cię nie widzę”

Pani Magdalena Buczek – ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunkach: wokalistyka oraz edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej.  Obecnie głównie pracuje z dziećmi i młodzieżą prowadząc zajęcia wokalne oraz naukę gry na gitarze w MDK i szkole.  Ponadto dyryguje scholą kościelną i okazjonalnie udziela lekcji emisji głosu w chórach.

Pan Jakub Włoszczuk – pianista, kameralista, pedagog. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. dr hab. Alicji Palety-Bugaj oraz dr hab. Agnieszki Przemyk-Bryły, prof. UMFC. Obecnie kontynuuje naukę na tej uczelni studiując kameralistykę fortepianową. Jest laureatem wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych i kameralnych, między innymi Moscow International Music Competition (II nagroda, 2021) oraz VIII Turnieju Kameralnego w Bydgoszczy (I nagroda, 2021). Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pianistów i pedagogów, takich jak: Lee Kum Sing, Tobias Koch czy Frank-Immo Zichner.

Serdecznie zapraszamy

Zespół Młodzieżowego Domu Kultury

Przeczytaj także:

KRĘCIOŁY

Przed nami coroczne wydarzenie plenerowe dla dzieci i młodzieży.Dyskutowaliśmy nad ...

Czytaj dalej...
Skip to content