KONCERT „NIEPODLEGŁOŚĆ W KULTURZE”

Szanowni Państwo,

W związku ze zbliżającą się rocznicą Święta Niepodległości 11 listopada, Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie ma przyjemność zaprosić Państwa na obchody tego święta organizowane, przez naszą instytucję.

Uroczystość rozpocznie się 11 listopada 2023 r. o godzinie 16:00 w siedzibie MDK przy ul. Kościuszki 41 w Pruszkowie. Przewidywany czas trwania uroczystości to ok. 1,5 godziny.

W programie:

🔴 Powitanie gości i słowo wstępne

🔴 Koncert fortepianowy Jakuba Włoszczuka.

W wykonaniu artysty Ballada g -moll op. 23 Fryderyka Chopina.

🔴 Pieśni polskie w wykonaniu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Pruszkowie: „Hymn harcerski”, „Białe róże”, „O mój rozmarynie”.

🔴 Występ uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. W. Lutosławskiego w Pruszkowie:

Zespół fletowy w składzie:

  • Katarzyna Zapisek, Barbara Sowińska, Celina Smólska – Fantazja na temat pieśni patriotycznych
  • Wojciech Bąkowski, Antoni Bąkowski, Piotr Bąkowski – Stanisław Moniuszko / Kukułka

🔴 Pieśni w wykonaniu Karola Bonawentury Mielińskiego: „Światła nocy”, E. Pałasz, „Hej, hej ułani” (autor nieznany), „Modlitwo moja cicha”, T. Maklakiewicz, „Rozmowa ze Słowikiem”, W. Troszel.

🔴 Spektakl „Piosenka w drodze do Niepodległej” w wykonaniu prof. Stanisława Górki. Artyście towarzyszyć będzie pianista p. Andrzej Perkman.

Spektakl „Piosenka w drodze do Niepodległej” to montaż piosenek z dwóch ważnych dla Polski okresów. To dyskurs piosenki niepodległościowej z lat 1980-81 z piosenką z okresu I Wojny Światowej. Dwie różne drogi dochodzenia do wolności, dwie różne opowieści o przeszłości.

Piosenki w sposób niepowtarzalny oddają klimat tamtych ważnych dla Polski i Polaków dni.

Piosenki z okresu I Wojny Światowej to głównie montaż piosenek żołnierskich: legionowych, tragicznych, żartobliwych, a także kabaretów z tamtych lat.

Serdecznie zapraszamy

Zespół Młodzieżowego Domu Kultury

Przeczytaj także:

KRĘCIOŁY

Przed nami coroczne wydarzenie plenerowe dla dzieci i młodzieży.Dyskutowaliśmy nad ...

Czytaj dalej...
Skip to content