WYCIECZKI FERIE ZIMOWE 2024

W okresie ferii zimowych zapraszamy uczestników zajęć stałych w MDK na dwie wycieczki.

· W przypadku wpłat zadeklarowanych składek na RR – płatność za wycieczkę od dziecka wynosi 100 zł.

· W przypadku braku wpłat zdeklarowanych składek na RR – pełnopłatność za wycieczkę 189zł za wycieczkę do Ciechanowa i 215zł za wycieczkę do Zagnańska i Oceaniki.

Dokumenty do wypełnienia i dostarczenia do sekretariatu:

17.01.2024 MAJESTATYCZNY DĄB “BARTEK” oraz OCEANIKA – NIEZWYKŁY ŚWIAT OWADÓW ORAZ RYB CAŁEGO ŚWIATA…

Zapisy do 11.01.2023 poprzez formularz (jeśli nie działa to prosimy adres wkleić do okna przeglądarki): https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=XBhWqp9Ke0itWTO0Xn0OhcJtZVMsLZ5Ar2auMmxoIgFURFlWMENRRDJMS0JHOU1LSEE4UzdKOUQ3Ui4u

Opłat będzie można dokonać po zebraniu wymaganej liczby uczestników. Osoby, które zgłoszą się na wycieczkę poinformujemy o tym drogą mailową.

PROGRAM WYCIECZKI
Wyjazd z ustalonego miejsca o godz. 7:30, podstawienie autokaru o godz. 7:15. Przejazd w kierunku Gór Świętokrzyskich (ok. 170 km).
ZAGNAŃSK – podziwianie sędziwego dębu “Bartek”, który liczy sobie ponad 700 lat!
Obiad w ciągu dnia – zupa, danie główne, napój- prosimy o zgłaszanie diet oraz alergii przy zapisie na wyjazd.
KOMPLEKS ŚWIĘTOKRZYSKA POLANA – OCEANIKA – zwiedzanie z przewodnikiem zespołu wielkoformatowych akwariów. Tutaj każdy miłośnik wodnego życia znajdzie coś interesującego i zobaczy stworzenia, na co dzień niedostępne. Zgromadzono tu zwierzęta i rośliny z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, podzielone według miejsca ich występowania. Zwierzętom odtworzono warunki, w jakich występują w swoim naturalnym środowisku.
KOMPLEKS ŚWIĘTOKRZYSKA POLANA – WYSTAWA “Fascynujący świat owadów”
zwiedzanie z przewodnikiem wystawy poświęconej owadom – do podziwiania największe,
najpiękniejsze i najdziwniejsze motyle, chrząszcze, wije, krocionogi, pająki, pluskwiaki, błonkówki, ważki, modliszki, karaczany i inne owady. W zbiorach entomologicznych, prócz wypreparowanych owadów, nie może zabraknąć tych żywych zwierząt umieszczonych w specjalnie do tego przygotowanych terrariach.

26.01.2024 TAJEMNICE CIECHANOWSKIEGO ZAMKU I PODRÓŻ DO ŚWIATA NAUKI

Zapisy do 18.01.2023 -poprzez formularz (jeśli nie działa to prosimy adres wkleić do okna przeglądarki): https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=XBhWqp9Ke0itWTO0Xn0OhcJtZVMsLZ5Ar2auMmxoIgFUQkhIV1U3UVlDWlE5SUc5WTY0TkFIR05TNC4u.

Opłat będzie można dokonać po zebraniu wymaganej liczby uczestników. Osoby, które zgłoszą się na wycieczkę poinformujemy o tym drogą mailową.

PROGRAM WYCIECZKI
Wyjazd z ustalonego miejsca o godz. 7:30, podstawienie autokaru o godz. 7:15. Przejazd do
Ciechanowa (ok. 110 km).
CIECHANÓW – zwiedzanie z przewodnikiem zamku Książąt Mazowieckich – poznanie faktów i mitów oraz legend ciechanowskiego zamku, który powstał ponad 600 lat temu.
Obiad w ciągu dnia – zupa, danie główne, napój-prosimy o zgłaszanie diet oraz alergii przy zapisie na wyjazd.
PARK NAUKI TORUS w CIECHANOWIE – wejście do wyjątkowego centrum nauki
usytuowanego obok jednej z najbardziej niezwykłych wież ciśnień na świecie. Matematyczne
kształty wieży stały się inspiracją do stworzenia parku nauki, w którym odwiedzający zgłębiają wiedzę z zakresu nauk ścisłych poprzez samodzielne doświadczanie. Miejsce uzyskało tytuł Cudu Polski 2023. Ekspozycja składa się z około 30 interaktywnych eksponatów, które przybliżają odwiedzającym zagadnienia z zakresu matematyki, fizyki, techniki, iluzji oraz architektury.
Udział w warsztatach np. “Mroźna chemia”, “W rytmie nauki”, “Ekologiczne samochody przyszłości”, “Lekcja o witaminach”, “Tajemnice kodu DNA”, “Życie pod mikroskopem”, “Generator Van de Graffa”, “Metalurgia”.

Przeczytaj także:

KRĘCIOŁY

W związku z organizowanym w dniu 06.06.2024 wydarzeniem plenerowym KRĘCIOŁY, ...

Czytaj dalej...
Skip to content