PÓŁKOLONIE SŁONECZNA PRACOWNIA KULTURY- ZAPISY

Zapraszamy na półkolonie Słoneczna Pracownia Kultury prowadzone w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie.

Termin półkolonii:  24.06-2024 – 05.07.2024  (24.06-28.06 – I turnus ; 01.07-05.07 – II turnus). Można zapisać dziecko na jeden turnus lub dwa. W każdym turnusie przewidujemy zbliżony program i tę samą wycieczkę.

Koszt jednego turnusu 275,00 zł.

Wiek uczestników: 7-14 lat
Czas trwania zajęć:  8.30 – 15.30

Uzupełniając ZGODĘ na wycieczkę do ZOO w Warszawie proszę wpisać datę: 26.06.2024 dla I turnusu oraz 03.07.2024 dla II turnusu.

Po zgłoszeniu elektronicznym prosimy o dostarczenie wymaganych dokumentów w wersji papierowej od dnia 20-24.05.2024 do sekretariatu placówki.

Osoby zakwalifikowane na wypoczynek zostaną poinformowane mailem i wtedy mogą dokonać wpłaty na konto w dniach 28.05-03.06.2024.

Ramowy program półkolonii:

Każdy z turnusów obejmować będzie szereg warsztatów prowadzonych przez doświadczonych pedagogów na co dzień pracujących z dziećmi i młodzieżą w Młodzieżowym Domu Kultury:

– Pojawią się warsztaty plastyczne, artystyczne i ceramiczne, w tym plener plastyczny, podczas których dzieci i młodzież zostaną zapoznani z podstawowymi technikami takimi jak grafika warsztatowa,  malarstwo, rysunek, rzeźba czy ceramika.

– Warsztaty taneczne przeniosą dzieci w świat magii ruchu i poznania możliwości ciała, gestu. Poprzez ćwiczenia ogólnorozwojowe i zabawę poznają układy choreograficzne walca, cha-chy, rumby.

Czynniki życia roślin „ciepło”, „światło”, „woda” to warsztaty gdzie dzieci poznają porady dotyczące pielęgnacji roślin oraz nauczą się jak przesadzać rośliny doniczkowe, nie popełniając błędów i jak dbać o kwiaty doniczkowe po przesadzeniu.

Warsztaty „Świat wokół nas” to warsztaty gdzie uczestnicy poznają z czego jest znana najbliższa okolica (pomniki przyrody). Jaką funkcję pełni reklama? Uczestnicy w grupie przygotują reklamę, zapoznają się ze słownikiem reklamy tak, aby podkreślić walory okolicy/ wybranego miejsca.

Warsztaty pn. „W miejskiej dżungli”, czyli naukowe poranki w pałacyku zostaną zrealizowane w grupach:  „kreatywni naukowcy” i „junior odkrywca”.  

Letnie Warsztaty Wokalne podczas których uczestnicy nauczą się nowych piosenek. Popracują nad techniką wokalną oraz wyrazem artystycznym wykonywanych utworów, poprawią dykcję, oddech i sposób używania głosu. Będą wprawki techniczne, które ustawią głos i godziny dobrego śpiewania. Będzie możliwość nauczenia się korzystania z mikrofonu i sposobu jego używania na scenie. 

Podczas każdego turnusu zaplanowana została wycieczka do ogrodu zoologicznego w Warszawie, spektakle teatralne i projekcje filmowe.

Na każdym turnusie zaplanowano dyskotekę dla uczestników półkolonii.

WYMAGANE DOKUMENTY:

Formularz online: https://forms.office.com/e/9ramurDuri

Przeczytaj także:

KRĘCIOŁY

W związku z organizowanym w dniu 06.06.2024 wydarzeniem plenerowym KRĘCIOŁY, ...

Czytaj dalej...
Skip to content