NARODOWE CZYTANIE – ZAPROSZENIE

Jak co roku Para Prezydencka zachęca do wspólnej lektury Ballad i romansów Adama Mickiewicza podczas Narodowego Czytania 2022 r.

„Romantyzm to istota polskości i fundament nowoczesnej tożsamości naszego narodu. To epoka zmagań z zaborcą, utrwalona w biografii Adama Mickiewicza oraz tych wszystkich polskich patriotów, uczestników tajnych stowarzyszeń i powstań, działaczy emigracyjnych i spiskowców, którzy na różne sposoby, w kraju i na obczyźnie, czynem i słowem toczyli bój o suwerenną Rzeczpospolitą.
Zwłaszcza dziś, w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę, wolnościowe idee romantyzmu znów są niezwykle aktualne. I to zarówno te, które zagrzewają do boju o suwerenność, wzmacniają odwagę i męstwo, jak i te, które przedkładają czucie i wiarę nad obojętność i które kształtują postawę solidarności z uciskanymi. Za naszą wschodnią granicą dzieje się to, czego sami niejeden raz doświadczaliśmy w historii.” – napisał Prezydent RP Andrzej Duda.

Serdecznie zapraszamy Państwa do Narodowego Czytania Ballad i romansów. Finał akcji w Pruszkowie odbędzie się w sobotę, 3 września w Pałacyku Sokoła. Osoby chętne do przeczytania fragmentów Ballad i romansów prosimy o zgłaszanie swojego udziału do dnia 26.08.2022 r. na adres mailowy: sekretariat@mdkpruszkow.pl lub osobiście w siedzibie naszej placówki.

Przeczytaj także:

KRĘCIOŁY

Przed nami coroczne wydarzenie plenerowe dla dzieci i młodzieży.Dyskutowaliśmy nad ...

Czytaj dalej...
Skip to content