„Moje miasto. Moja historia” – rekrutacja

Masz 15 – 19 lat? Mieszkasz na terenie powiatu pruszkowskiego? Interesujesz się historią lokalną lub fotografią? Chcesz zrealizować grę miejską w Pruszkowie?

Jeśli odpowiadasz na te pytania tak, to jak najszybciej wyślij zgłoszenie do udziału w projekcie „Moje miasto. Moja historia”na adres dyrektor@mdkpruszkow.pl. Na Twoje zgłoszenie czekamy do 17 maja do godz. 20:00.

Do pobrania: Formularz-Zgłoszeniowy_Projekt

Co Cię czeka?

1. 25 – 27 maja –  trzydniowy wyjazd studyjny do Warszawy obejmujący:

• warsztaty projektowe połączone z wizytą w Muzeum Polin
  • warsztaty z organizacji gier miejskich
  • warsztaty historyczne
  • warsztaty fotograficzne
  • udział w grze miejskiej „Moje miasto. Moja historia”,
  • wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Pawiak

Zapewniamy transport, zakwaterowanie, wyżywienie.

2. maj – wrzesień – prace w ramach grup projektowych nad grą miejską realizowaną w Pruszkowie obejmują dwa główne typy działań:

a) zbieranie materiałów i poznawanie historii swojej miejscowości we współpracy z lokalnymi koordynatorami. W ramach tego etapu weźmiecie udział w spotkaniach poświęconych historii lokalnej zorganizowanych przez instytucje współpracujące.

b) przygotowanie scenariusza, harmonogramu i kosztorysu gry miejskiej oraz dopełnienie wszystkich formalności związanych z przeprowadzeniem wydarzenia.

3. wrzesień – październik – realizacja gry miejskiej w Pruszkowie nawiązującej do lat 1939-1945.

„Moje miasto. Moja historia” jest projektem Ośrodka Badań nad Totalitaryzmami w partnerstwie m.in z Młodzieżowym Domem Kultury w Pruszkowie. Projekt realizowany będzie w Miętnem, Wildze , Pruszkowie, Grodzisku Mazowieckim, Ostrowi Mazowieckiej, Pionkach, Iłży, Bartodziejach i Orońsku. Projekt dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.