Kreatywne warsztaty dla szkół

 

KREATYWNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Propozycja zajęć artystycznych dla szkół podstawowych

w roku szkolnym 2018/2019

 

Informacje ogólne

Kreatywne Warsztaty Artystyczne to projekt edukacyjny będący połączeniem zagadnień z zakresu sztuk wizualnych, kultury współczesnej, designu, architektury przestrzeni i introligatorstwa. Uczestnicy będą równocześnie zapoznawać się z różnorodnymi technikami rękodzielniczymi, a także uczyć się wykorzystywać różnorodne materiały oraz dary natury w pracach artystycznych. Poruszymy tematy nierozerwalnie związane z ekologią, czyli upcykling i recykling. Będziemy eksperymentować, włączać twórcze myślenie na wysokie obroty i uczyć się odważnego myślenia nieopartego na schematach. Efektem połączenia wspólnych sił będzie eksplozja eko – kreatywnych pomysłów w postaci prac plastycznych, które uczniowie będą mogli zabrać ze sobą. Zachęcamy również do stworzenia wystawy powstałych wytworów wyobraźni  w waszej sali szkolnej i pochwalenia się nimi innym osobom.

Celem proponowanego przez nas cyklu warsztatów jest kształcenie u dzieci nie tylko zdolności manualnych, wyobraźni, kreatywności, postrzegania przestrzennego, ale również nauka dobrej organizacji, samodzielności, pracy w zespole oraz wspieranie procesu logicznego myślenia. Wychodzimy z założenia, że poprzez aktywne odkrywanie i rozwijanie umiejętności z zakresu różnych dziedzin sztuki uczniowie otrzymają porcję solidnej wiedzy jednocześnie wspaniale bawiąc się.

Każdy warsztat dotyczy innego tematu i trwa 60 minut (dla klas I – III) lub 90 minut (dla klas IV – VI) w zależności od grupy wiekowej, do której jest skierowany.

Kreatywne Warsztaty Artystyczne_I semestr_2018_2019_program

– program „KREATYWNYCH WARSZTATÓW ARTYSTYCZNYCH”

Kreatywne Warsztaty Artystyczne_nr 1_formularz zgłoszeniowy – formularz zgłoszeniowy na pierwsze warsztaty

Kreatywne Warsztaty Artystyczne_nr 2_formularz zgłoszeniowy – formularz zgłoszeniowy na drugie warsztaty

Kreatywne Warsztaty Artystyczne_nr 3_formularz zgłoszeniowy – formularz zgłoszeniowy na trzecie warsztaty

Przeczytaj także:

ANKIETA

Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w ankiecie badania potrzeb edukacyjnych ...

Czytaj dalej...
Skip to content