Koncert Laureatów XXIII Turnieju Recytatorskiego “FASCYNACJE”

W XXIII Turnieju Recytatorskim „Fascynacje” pod tytułem „Wokół tekstów Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego” wzięło udział 47 osób. Zgłoszenia uczniów i uczennic otrzymaliśmy od 15 szkół z powiatu pruszkowskiego.

Podczas Koncertu Laureatów wspomnianego konkursu, który miał miejsce 28 listopada 2019 roku zostały ogłoszone wyniki. Decyzją Jury w składzie: Agnieszka Sitek, Leszek Zduń oraz Krzysztof Plewako-Szczerbiński, przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

▶️ KATEGORIA I: uczniowie szkół podstawowych (klasy IV – VI)
I MIEJSCE: Marta Kasztelewicz (klasa V, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Pruszkowie)
II MIEJSCE: Matylda Kalisz (klasa V, Zespół Przedszkolno – Szkolny im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi)
III MIEJSCE: Maja Wengrzik (klasa VI, Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 39 w Pruszkowie)
• WYRÓŻNIENIA:
– Zofia Sienkiewicz (klasa V, Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 39 w Pruszkowie)
– Adam Derda
(klasa V,  Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 39 w Pruszkowie)
– Karolina Rutkowska
(klasa V, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Pruszkowie)
– OIiver Zacharka
(klasa V, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Pruszkowie)
– Nikola Czapska
(klasa VI, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie)
– Zofia Kurman
(klasa VI, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Michałowicach)

▶️ KATEGORIA II: uczniowie szkół podstawowych (klasy VII – VIII):
•  I MIEJSCE: Adam Kowalczyk (klasa VIII, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie)
II MIEJSCE: Magda Sienkiewicz (klasa VII, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Pruszkowie)
• III MIEJSCE: Aleksandra Karpeta (klasa VIII, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej Sygietyńskiej w Pruszkowie)
• WYRÓŻNIENIA:
Zofia Moroz (klasa VIII, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Pruszkowie)
– Katarzyna Jabłek (klasa VII, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie)

▶️ KATEGORIA III: uczniowie szkół ponadpodstawowych (do 19 roku życia):
• I MIEJSCE: Barbara Biernacka (klasa III, Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana w Pruszkowie)
II MIEJSCE: Olivia Pawlik (klasa II, Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Nadarzynie)
• III MIEJSCE:
Wiktoria Marczyńska (klasa III, Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie)
• WYRÓŻNIENIA:
– Zofia Stopińska
(klasa I, Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana w Pruszkowie)
– Wiktoria Włodarczyk
(klasa II, Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie)

▶️ WYRÓŻNIENIA DLA NAUCZYCIELI:
– Agnieszka Wiśniewska (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Pruszkowie)
– Anna Pogruszewska (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Pruszkowie)
– Bożena Rostkowska (Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana w Pruszkowie)
– Anna Wierzchowska – Goyke (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie)
– Barbara Żak – Pławska (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie)
– Bożena Rostkowska (Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana w Pruszkowie)

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznym konkursie 👏 i gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy serdecznie do zgłaszania się w kolejnych edycjach “Fascynacji”.

#fascynacje #pruszkow #powiatpruszkowski #mdk

Uwaga: Więcej zdjęć z wydarzenia znajduje się w galerii.