CASTING DO CHÓRU

Zapraszamy serdecznie dzieci oraz młodzież  na casting do CHÓRU w Młodzieżowym Domu Kultury.

Do udziału w castingu zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów z powiatu pruszkowskiego lub młodzież spoza powiatu pruszkowskiego uczącą się w szkołach dla których, organem prowadzącym jest Powiat Pruszkowski.

CASTING odbędzie się 9 października w godzinach od 18-20 w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Kościuszki 41 z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Uczestnicy castingu przygotowują polską piosenkę, którą wykonują a’capella.

Aby wziąć udział w castingu uczestnik musi dostarczyć wypełnioną deklarację oraz  oświadczenie uczestnika.

Deklarację można również wypełnić w siedzibie tuż przed przesłuchaniem.

Jeżeli uczestnik nie będzie mógł być na castingu w tym dniu, możliwy jest również udział w każdy piątek października podczas prób CHÓRU.

Próby chóru będą odbywać się w każdy piątek, w godzinach 18:00 – 20:00. I zaczynają się  już 16 października b.r.

Chór poprowadzą:

Aleksandra Kopp, która ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Stalowej Woli (1989 – 2001). Naukę kontynuowała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (2001 – 2006). Ukończyła Wydział Edukacji Muzycznej o specjalności: prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych w klasie prof. Andrzeja Banasiewicza.  W latach 2015 – 2017 na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy ukończyła podyplomowe studia chórmistrzostwa i emisji głosu. Aleksandra Kopp ma bogate doświadczenie zawodowe. Od 2007 roku pełniła obowiązki chórmistrza oraz korepetytora  w Chórze Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, a w latach 2012 – 2017 była kierownikiem tego legendarnego Zespołu. Współpracowała przy filmie Pawła Pawlikowskiego „Zimna Wojna”, który otrzymał Złotą Palmę na festiwalu w Cannes, Europejską nagrodę Filmową za reżyserię oraz był nominowany w trzech kategoriach do Oskarów. Jej zadaniem było przygotowanie wokalne i dyrygenckie aktorów Joanny Kulig oraz Tomasza Kota. Pełniła również funkcję kierownika chóru oraz artysty w Mazowieckiem Teatrze Muzycznym „Operetka”. Prowadziła zajęcia emisji głosu z chórem Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2006 – 2008 dyrygowała Chórem Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego. Była także asystentką dyrygenta Chóru Camerata Varsovia, członkiem Chóru Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Polskiego Chóru Jeunesse Musicale.

Jadwiga Małecka, która ukończyła Akademię Muzyczną im F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Henryka Wojnarowskiego. Kończąc studia zdobyła I wyróżnienie na IX Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentów Chóralnych w Poznaniu w 2002 r. W latach 2002-2012 współpracowała z Warszawskim Chórem Chłopięco-Męskim jako drugi dyrygent, a od 2006 zastępca dyrektora artystycznego. W latach 2004-2009 prowadziła założony przez siebie zespół Bluemen, który zdobywał nagrody na konkursach, a wykonywana przez ten zespół piosenka jej kompozycji gościła na liście przebojów radia Warszawa Praga.  W kooperacji z Muzeum Powstania Warszawskiego nagrała płytę „Mój Śpiewnik Powstańczy” z zespołem Blue Ensemble. Brała udział w koncertach i przedstawieniach operowych Warszawskiej Opery Kameralnej; występowała także z Warszawskim Teatrem Muzycznym.

Serdecznie Zapraszamy

Przeczytaj także:
Skip to content