„Fantazyjny design – karnawałowe maski i korony” – start zapisów w dniu 19.12.2018

Drodzy nauczyciele,

Przypominamy, że w dniu 19.12.2018 (środa) ruszają zapisy na ostatnie w I semestrze roku szkolnego 2018/2019 Kreatywne Warsztaty Artystyczne. Tematem zajęć, które odbędą się 9 stycznia 2019 roku będzie „Fantazyjny design – karnawałowe maski i korony”.  Podczas warsztatów zajmiemy się wykonaniem masek i koron, które z pewnością przydadzą się dzieciom na bale karnawałowe jako wspaniałe uzupełnienie stroju. Nauczymy się korzystać z szablonów malarskich do tworzenia wzorów, a także będą miały miejsce stempelkowe działania twórcze.  Z różnego rodzaju warzyw i owoców wykonamy stemple, a następnie przy użyciu farb ozdobimy nimi maski. Nie zabraknie oczywiście dodatków takich jak błyszczące cekiny i kolorowe piórka.

Tym razem zapraszamy dzieci z przedziału wiekowego: I – III klasa szkoły podstawowej.

Nauczycieli zainteresowanych wzięciem udziału w warsztatach prosimy o wypełnienie poniżej zamieszczonego formularza zgłoszeniowego i przesłanie go pocztą elektroniczną do instruktora kulturalno-oświatowego – Anny Baćmagi na adres e-mail: abacmaga@mdkpruszkow.pl

Formularz zgłoszeniowy na warsztaty pt. „Fantazyjny design – karnawałowe maski i korony”:

Kreatywne Warsztaty Artystyczne_nr 5_formularz zgłoszeniowy

Informujemy, że nie przyjmujemy zgłoszeń telefonicznych. W proponowanych warsztatach może wziąć udział jedna klasa licząca maksymalnie 25 osób pod opieką nauczyciela. O zapisie decyduje kolejność wpłynięcia zgłoszenia elektronicznego, więc pamiętajcie, że kto pierwszy, ten lepszy. Czekajcie na potwierdzenie uczestnictwa i ruszajcie na twórczą wycieczkę wraz ze swoimi uczniami do pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie.

Informacje ogólne

Kreatywne Warsztaty Artystyczne to projekt edukacyjny będący połączeniem zagadnień z zakresu sztuk wizualnych, kultury współczesnej, designu, architektury przestrzeni i introligatorstwa. Uczestnicy będą równocześnie zapoznawać się z różnorodnymi technikami rękodzielniczymi, a także uczyć się wykorzystywać różnorodne materiały oraz dary natury w pracach artystycznych. Poruszymy tematy nierozerwalnie związane z ekologią, czyli upcykling i recykling. Będziemy eksperymentować, włączać twórcze myślenie na wysokie obroty i uczyć się odważnego myślenia nieopartego na schematach. Efektem połączenia wspólnych sił będzie eksplozja eko – kreatywnych pomysłów w postaci prac plastycznych, które uczniowie będą mogli zabrać ze sobą. Zachęcamy również do stworzenia wystawy powstałych wytworów wyobraźni w waszej sali szkolnej i pochwalenia się nimi innym osobom.

Celem proponowanego przez nas cyklu warsztatów jest kształcenie u dzieci nie tylko zdolności manualnych, wyobraźni, kreatywności, postrzegania przestrzennego, ale również nauka dobrej organizacji, samodzielności, pracy w zespole oraz wspieranie procesu logicznego myślenia. Wychodzimy z założenia, że poprzez aktywne odkrywanie i rozwijanie umiejętności z zakresu różnych dziedzin sztuki uczniowie otrzymają porcję solidnej wiedzy jednocześnie wspaniale bawiąc się.