KREATYWNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA SZKÓŁ – terminarz zapisów

KREATYWNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Propozycja zajęć artystycznych dla szkół podstawowych
w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie

w roku szkolnym 2018/2019

Informacje ogólne

Kreatywne Warsztaty Artystyczne to projekt edukacyjny będący połączeniem zagadnień z zakresu sztuk wizualnych, kultury współczesnej, designu, architektury przestrzeni i introligatorstwa. Uczestnicy będą równocześnie zapoznawać się z różnorodnymi technikami rękodzielniczymi, a także uczyć się wykorzystywać różnorodne materiały oraz dary natury w pracach artystycznych. Poruszymy tematy nierozerwalnie związane
z ekologią, czyli upcykling i recykling. Będziemy eksperymentować, włączać twórcze myślenie na wysokie obroty i uczyć się odważnego myślenia nieopartego na schematach. Efektem połączenia wspólnych sił będzie eksplozja eko – kreatywnych pomysłów w postaci prac plastycznych, które uczniowie będą mogli zabrać ze sobą. Zachęcamy również do stworzenia wystawy powstałych wytworów wyobraźni w waszej sali szkolnej i pochwalenia się nimi innym osobom.

Celem proponowanego przez nas cyklu warsztatów jest kształcenie u dzieci nie tylko zdolności manualnych, wyobraźni, kreatywności, postrzegania przestrzennego, ale również nauka dobrej organizacji, samodzielności, pracy w zespole oraz wspieranie procesu logicznego myślenia. Wychodzimy z założenia, że poprzez aktywne odkrywanie i rozwijanie umiejętności z zakresu różnych dziedzin sztuki uczniowie otrzymają porcję solidnej wiedzy jednocześnie wspaniale bawiąc się.

Każdy warsztat dotyczy innego tematu i w zależności od grupy wiekowej dla której jest dedykowany trwa 60 minut (dla klas I – III) lub 90 minut (dla klas IV – VI).

Regulamin zapisów

Zapraszamy do zapoznania się z programem warsztatów na stronie internetowej: www.mdkpruszkow.pl oraz śledzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie będziemy zamieszczać relacje z przeprowadzonych warsztatów. Informujemy, że podane daty konkretnych zajęć dotyczą uczestnictwa jednej klasy liczącej maksymalnie 25 osób pod opieką nauczyciela. Jednocześnie zawiadamiamy, że dana grupa uczniów może wziąć udział jedynie w jednej propozycji z całego cyklu.

Uwaga: w przypadku dużego zainteresowania szkół podstawowych udziałem w zajęciach Młodzieżowy Dom Kultury zastrzega sobie prawo do ustalenia dodatkowych terminów warsztatów, na które będą zapraszane klasy według kolejności zgłoszeń z pierwszego naboru.

Terminarz zapisów

1. 17.09.2018 (poniedziałek) – start zapisów na warsztat pt. „Bajkowo kolorowe notesy” (I – III klasa szkoły podstawowej)
  2. 17.10.2018 (środa) – start zapisów na warsztat pt. „Ogrody dachowe – twórcza zabawa w architektów” (IV – VI klasa szkoły podstawowej)
  3.  24.10.2018 (środa) – start zapisów na warsztat pt. „Nie zapomnij o swoim pochodzeniu” (IV – VI klasa szkoły podstawowej)
  4. 21.11.2018 (środa) – start zapisów na warsztat pt. „Świat unikatowych kartek i ozdób bożonarodzeniowych” (I – III klasa szkoły podstawowej)
  5. 19.12.2018 ( środa) – start zapisów na warsztat pt. „Fantazyjny design – karnawałowe maski i korony” (I – III klasa szkoły podstawowej)

Co trzeba zrobić, żeby zapisać klasę na warsztaty?

Prosimy o wypełnienie formularza dostępnego na naszej stronie i wysłanie go na adres e-mail: abacmaga@mdkpruszkow.pl

Nie przyjmujemy zapisów telefonicznie. O zapisie decyduje kolejność wpłynięcia zgłoszenia elektronicznego, więc pamiętajcie, że kto pierwszy, ten lepszy. Czekajcie na potwierdzenie uczestnictwa i ruszajcie na twórczą wycieczkę wraz ze swoimi uczniami do pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie.

Program i harmonogram zapisów

Kreatywne Warsztaty Artystyczne_I semestr_2018_2019_program

Formularze zgłoszeniowe

1. Formularz zgłoszeniowy na warsztaty pt. „Bajkowo kolorowe notesy”:

Kreatywne Warsztaty Artystyczne_nr 1_formularz zgłoszeniowy

2. Formularz zgłoszeniowy na warsztaty pt. „Ogrody dachowe – twórcza zabawa w architektów”:

Kreatywne Warsztaty Artystyczne_nr 2_formularz zgłoszeniowy

3. Formularz zgłoszeniowy na warsztaty pt. „Nie zapomnij o swoim pochodzeniu”:

Kreatywne Warsztaty Artystyczne_nr 3_formularz zgłoszeniowy

4. Formularz zgłoszeniowy na warsztaty pt. „Świat unikatowych kartek i ozdób bożonarodzeniowych”:

Kreatywne Warsztaty Artystyczne_nr 4_formularz zgłoszeniowy

5. Formularz zgłoszeniowy na warsztaty pt. „Fantazyjny design – karnawałowe maski i korony”: